AMAROK "Neo" BUBBLEDOG

* 29. 12. 2012

Neo je chovný pes :-)
!!! Byl uchovněn v Dětřichově dne 18. 04. 2015 paní Ing. Alenou Košťálovou !!!

DKK 0/0 (HD A/A), DLK 0/0 (ED 0/0)

(rodokmen http://www.tibetanmastiffinfo.com/pedigree/details.php?id=14993)

Amarok pochází z chovné stanice Bubbledog nedaleko Olomouce. Jeho maminka je velice hodná, zlatá tibeťanka Kyimo Narpo Ransi a otcem je skvělý hlídač, černý a mohutný tibeťák Chenporewa Kam-bu Kunchen Nos Miu. Tímto spojením vznikl skvělý vrh plný hodných štěňátek, která jsou zároveň naprosto oddaná své rodině a ochotna pro její bezpečí probdít dny i noci.

Když jsme se byli poprvé na štěňata podívat, volba byla jasná. Amarok byl prvním pejskem, který se ke mně těžkopádně, ale neskutečně roztomile, rozběhl. Okamžitě jsem se zamilovala a o jiném už nechtěla slyšet. Jméno jsem vybírala opravdu dlouho a teprve, když jsem ho vzala do náruče, bylo jasno. Dostal jméno Neo, inspirovala jsem se filmem "Matrix", kde se hlavní postava jmenuje Neo neboli The One (Vyvolený).

Cesta do nového domova byla klidná. Lehl si mi na klín a celou hodinu prospal. Když jsme ho vypustili na zahradu, okamžitě se rozběhl a čmuchal a čmuchal. První co našel, bylo polínko ve dřevníku. Neo si vybral svou životní lásku, dřevíčka, klacky, polínka.. Kupovat mu jakékoliv hračky, balóny, tahací uzle apod. bylo zbytečné. Nikdy ho kus dřeva neomrzí a vydřží do něj hryzat hodiny.

Hyperaktivní povaha ho ale v dospívání pomalu opouštěla. Stal se nám z něj spící mazlící pytel, jakmile se ale setmí, zaujme pozici na vyvýšené ploše zahrady a hlídá celou noc. Často jezdíme na výlety a procházky, kde bývá hlavní turistickou atrakcí. To díky jeho skvělé povaze a nadpřirozené schopnosti přimět naprosto cizí kolemjdoucí zastavit a začít se s ním mazlit a fotit. Jsme za jeho klidnou a mírumilovnou povahu moc rádi, protože si s ním i děti jakéhokoliv věku mohou dělat naprosto, co chtějí a on se jen směje a spokojeně přede jako kocour. Je to obrovský milovník i co se ostatních psů týče, hned se začne vyblbovat a oňuchávat ho, nejraději by se před každým na potkání vyvalil na záda.

Jsme členy Klubu Chovatelů Málopočetných Plemen Psů - kchmpp.cz/plemena/tibetska_doga.html a Klubu Tibetské Dogy ČR - www.ktd-cr.cz/clanky/chov/katalog-chovnych-tibetskych-dog/aktualni-plemenici.html

Matka - KYIMO NARPO RANSI

(Drakyi Linus Narpo Ransi x Ran´adzags Dairya), DKK A (0/0) a DLK A (0/0)

Junior Club Champion KTD, Club Champion KTD, Junior Club Champion KCHMP, Croatian Junior Champion, Slovak Junior Champion, Austria – Hungary Winner2012, Hungary Champion

www.bubbledog.cz/tibetska-doga/index.php/cz/feny/kyimo-narpo-ransi

picture of dog

Otec - CHENPOREWA KAM-BU KUNCHEN NOS MIU

(Cambu Sundari x Bodhicita Sundari), DKK A (0/0) a DLK A (0/0)
! Import Estonsko !

CAC ČR, CACIB, BOJ, BOB

www.chenporewa.ee/tiibet_kutsikad/kutsikad.php?/i1

kunchen 2012-6.jpg