DOLCE "Keira" OD DOLANSKÉHO JEZU

* 25. 01. 2013
S velikou lítostí musíme oznámit, že Keiruška bude vyřazena z chovu. V letošní štěňátkové sezóně 2016/17 jsme měli obrovskou smůlu. Její těhotenství proíhalo naprosto v pořádku a den před termínem porodu se všechno zvrtlo. Na veterině zjistili, že v ní bylo štěňátko už asi 4 dny mrtvé. Musela na císařský řez a kvůli rizika budoucích zdravotních problémů ji také vykastrovali. Měli jsme o naši princeznu veliký strach, ale naštěstí je Keiruška v pořádku a vše krásně zvládla, je to statečná bojovnice.

DKK 0/0 (HD A/A), DLK 0/0 (ED 0/0)

(rodokmen www.tibetanmastiffinfo.com/pedigree/details.php?id=15712)

 

To byla sláva, když jsme se dozvěděli, že jsou štěňátka z Dolan na světě. Náš první Tibeťáček Neo už na svou malou kamarádku nedočkavě čekal. A my samozřejmě také.

A vše vyšlo úžasně, narodilo se 10 štěňátek. 5 kluků a 5 holčiček. Přáli jsme si fenečku v barvě černá s pálením a moc se těšili, až vyrazíme na návštěvu. Všechna štěňátka se budou jmenovat s počátečním písmenem „D“.

Hrdými rodiči jsou Jetsan Narpo Ransi  a  Aqua od Dolanského jezu.

Maminka Aquička je veliká dáma a skvělý hlídač  s pravou povahou Tibetských dog. Je to grandšampionka, která ráda pózuje a užívá si obdiv a focení.  Je to dokonalá máma a ke svým  štěňátkúm jen tak někoho nepustí. Na výchově malých neposedů se podílela i babíčka Quaili. Byl to prostě sehraný tým.

Tatínek Jetsan je obrovský  mazel a miláček všech. Je to veliký krasavec, který procestoval kus světa, aby všem ukázal, kdo je tu král. Má hodně titulů, mezi nichž patří  i jeden z nejcennějších a to Světový vítěz. Ale co je hlavní, je to pohodář, vždy připravený na drbáníčko a mazlení všech dvounohých kamarádů.

Jméno pro naši malou princeznu jsme vybírali celá rodina. Ale hlavní slovo měla naše mladší dcera Nela. Bylo to jasné, budeme jí říkat Keira podle oblíbené herečky Keiry Knightley.

Cesta do Dolan byla plná očekávání a všechna miminka byla prostě dokonalá. Všude jich bylo plno. Pobíhali sem a tam, pištěli a poštěkávali a právě proto nebylo vůbec jednoduché vybrat mezi tolika lumpíky.

A máme vybráno, bude to Dolce „Keira“ od Dolanského jezu. Malé, ale odvážné třeštidlo s hvězdičkou na hrudníčku. Teď už jen počkat, až povyroste a hurá domů.

Do Dolan jsme se znovu vydali, když měla Keiruška 8 týdnů. My jsme byli šťastní a obdivovali jak je roztomilá a ona jen smutně koukala a nechápala co se to děje. Proč ji bereme do auta a proč jedeme tak dlouho? Cestou chvilkama pokňukávala, chvilkama spinkala ale trošku ji bolelo bříško. Nela měla plné ruce práce, a uklízela všechny nehody, které se Keirušce přihodily. A doma? No to jsme všichni koukali…..hned bylo vidět, kdo tady chce být šéf :D  bez zaváhání obešla celý dům, Neoška chňapla do čumáčku a důležitě štěkala. A tímto dnem začal náš nevšední život s dvojicí chlupáčků.

Matka - AQUA OD DOLANSKÉHO JEZU

(Tianwei Yuanyuan x Quai-Li Bohemia Sirague), DKK 2/2

Grand champion, champion, junior champion CZ, club junior chamion, club champion, BOB, CACIB

www.oddolanskehojezu.cz/nasi-psi/aqua-od-dolanskeho-jezu/

Otec - JETSAN NARPO RANSI

(Hercul Narpo Ransi x Shang-hai's Julip Narpo Ransi), DKK A (0/0) a DLK A (0/0)

WORLD WINNER 2013 , BOB TibetDogEurop 2014, JUNIOR CHAMPION OF LUXEMBOURG, JUNIOR CHAMPION OF SLOVENIA, Polish junior champion, JUNIOR CHAMPION OF SLOVAKIA, JUNIOR CHAMPION OF CZECH REPUBLIC, HUNGARIAN JUNIOR CHAMPION, hungary champion, champion of SK, Grand champion SK, Czech champion, Czech grand champion, Croatia Champion, Champion of Luxembourg

www.bubbledog.cz/tibetska-doga/index.php/cz/nasi-psi/jetsan-narpo-ransi

picture of dog