Breeding plan 2016/17

19.07.2016 11:11
DOLCE "Keira" OD DOLANSKÉHO JEZU
X
FADOR KODŹAN (Poland)
jjk
KRYTÍ PROBĚHLO ÚSPĚŠNĚ 24. - 25. LISTOPADU 2016!! Kolem 20.prosince pojedeme na první ultrazvuk a pokud vše půjde podle plánu, štěňátka by se měla narodit koncem ledna 2017.
Rodokmen spojení -> www.tibetanmastiffinfo.com/pedigree/testmating.php?dam=15712&sire=15328&gens=5
COI = 5,81%
 
Keira i Fador mají také skvělé výsledky z rentgenů končetin, oba HD A/A, ED 0/0 !!
 

S velikou radostí Vám představujeme spojení pro tento rok! Naše Keira a Fador (Polsko) tvoří opravdu krásný pár. Předpoklad výstavně úspěšných potomků s vyrovnanou, klidnou a hrdou povahou, typickou pro toto starobylé plemeno.

Ženicha pro naši Keiru jsme vybírali velmi důkladně. Kromě exteriéru a černopálené barvy musel splňovat několik kritérií, na kterých nám v našem chovu velmi záleží.

Na prvním místě je stejně jako u lidí - zdraví. Majitelé nám předložili doklad o uchovnění psa, rodokmen a také výsledky rentgenů dysplazie kyčelních i loketních kloubů. Výsledky RTG jsme zkoumali i u předků ženicha několik generací zpětně. Velmi důležitá je i příbuznost obou rodičů. Jelikož upřednostňujeme klasický typ DO-KHYI, nechtěli jsme, aby u budoucích štěňat kolovala krev uměle přešlechtěných těžkopádných obrů z Číny.

Cenzura na dálku proběhla a my se vydali za potencionálním ženichem Fadorem na návštěvu. Vzali jsme s sebou i Keirušku a kontrolora našeho psa Nea. Setkání bylo nad mé očekávání. Majitelé jsou skvělí sympatičtí manželé. Fador je skutečným členem rodiny, žijícím volně na zahradě i uvnitř v domě se dvěma malými dětmi. Jeho povaha je úžasná, přátelská a vyrovnaná. S Keiruškou si ihned padli do oka, krásně si pohráli a hned se chtěli spolu sami vydat na vandr :-)

S nadšením jsem sledovala jeho krásný pohyb na volnosti, je to silný bohatě nasrstěný pes s pevným hřbetem, rovnýma nohama, širokým hrudníkem a bystrým pohledem. Mrkla jsem i na zoubky a oči :-) Fador je plnochrupý s nůžkovým skusem, oko krásně tvarované a tmavé, víčka přiléhající.

A jako bonus – budoucí taťka je i velmi výstavně úspěšný, je to několikanásobný šampion :-)

Protože oba s manželem pracujeme z domu, tak o štěňátka bude postaráno 24 hod denně, socializace od ranného věku je samozřejmostí. Štěňátka budou k odběru nejdříve ve věku 8 týdnů, budou očkovaná, odčervená, čipovaná a s průkazem původu. Budoucí majitele čeká i následný chovatelský servis, jelikož nás zajímá, jak se pejskům v nových rodinách daří.

Rádi vás přivítáme na nezávazné návštěvě. Přijeďte se podívat na naše psy a popovídat si o tomto úžasném plemeni.

------------------------------------------------------------

Fador Kodźan (Petro-Prestige Orsu X Daisha Kodźan)
narozen: 22. 2. 2014
HD A/A, ED 0/0
Junior Champion Polska
Junior Champion Slovenska
Junior Champion Maďarska
Junior Champion Litwy
Champion Polska
4x CACIB, 3x res. CACIB, 5x BOB, 7x Junior Winner, Best Junior, 3x CAJC, 5x CWC, 6x CAC, 3x BOS, 3x Best Dog, 2x res. CAC
Dolce "Keira" od Dolanského jezu (Jetsan Narpo Ransi X Aqua od Dolanského jezu)
narozena: 25. 1. 2013
HD A/AED 0/0
Krajsý vítěz
Vítěz třídy
CAC, CAJC, res. CAC
Veškeré informace o naší Keiře a více fotek nadjete na našich stránkách -> do-khyi-cz.webnode.cz/dolce-od-dolanskeho-jezu/
------------------------------------------------------------
Rodiče Fadora
Rodiče Keiry